Loading

14 MAYTedarik zinciri ve fiyat tahmini yönetimi platformu SmartOpt, ŞirketOrtağım Melek Yatırımcı Ağı’ndan yatırım aldı

ŞirketOrtağım Melek Yatırımcı Ağı, tedarik süreçlerini dijital olarak yöneten ve verimi katlayan KWORKS Girişimi SmartOpt’a yatırım yaptı.

ŞirketOrtağım Melek Yatırımcı Ağı, tedarik süreçlerini dijital olarak yöneten ve verimi katlayan SmartOpt isimli girişime yatırım yaptı. Dijital dönüşümün öneminin pandemi sürecinde daha da önem kazandığını ifade eden ŞirketOrtağım Melek Yatırımcı Ağ Başkanı Mehmet Buldurgan, ŞirketOrtağım Melek Yatırımcı Ağı olarak özgün girişimlere yatırım yapmaya odaklandıklarını; SmartOpt’un pandemi sürecinde ağır hasarlar yaşayan özellikle kurumsal firmaların tedarik zinciri yönetimlerini kusursuz hale getiren bir girişim olduğunu söyledi.

Tedarik zinciri yönetiminin tüm süreçleri konusunda çözümler üreten SmartOpt, karmaşık ticaret sorunlarını çözüyor. Farklı yazılım ve modellerle 1 haftada kurulabilen SmartOpt, model, algoritma ve kullanıcı ara yüz geliştirmesini de bütünüyle kendisi gerçekleştiriyor.

ForecastOpt modeli istatistiksel metotları, makine öğrenmesi ve yapay zekâyı kullanarak yüksek doğrulukla fiyat ve talep tahmini yapmakta kullanılıyor. RouteOpt modeli ise kurumların nakliye maliyetlerini düşürerek, sevk yükleme performansını iyileştirir ve en düşük maliyetle firmaların araç rotalarını optimize eder. MikRunOpt modeli de hammadde toplama rotalarını optimal olarak belirliyor, araç yükleme sırası ve planlarını ve palet/taşıma kabı planlamalarını yapıyor.

share