Loading

BEYSAD Sanayi 4.0 Komitesi, “SmartOpt ile Uçtan Uca Tedarik Zinciri Yönetiminde Dijital Dönüşüm” Etkinliği

BEYSAD olarak çevrim içi toplantılarımızla, sizler için titizlikle hazırlanmış konu ve konuklarla sizlere ulaşmayı sürdürüyoruz.

10 Aralık 2021 Cuma günü 14.00-15.00 saat aralığında yapılan ve yaklaşık 55 kişinin katılım gösterdiği etkinlikte Sanayi 4.0 Komitesi çalışmaları kapsamında SmartOpt yetkilileri ile “Uçtan uca tedarik zinciri yönetiminde dijital dönüşüm” konusu ele alındı.

Etkinlik İçeriği:
1) SmartOpt çözümlerinin tanıtımı,
2) SmartOpt çözümleriyle uçtan uca tedarik zinciri yönetiminde dijital dönüşüm
3) Tedarik zinciri dijital ikizi

Etkinlik konuşmacımıza teşekkür ederiz.

Prof. Dr. Metin Türkay, SmartOpt Kurucusu & Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı

SmartOpt’un kuruluş serüveni:
Prof. Dr. Metin Türkay: “Uçtan-uca tedarik zinciri optimizasyonu ile ilgili ilk çalışmalarımız Carnegie Mellon Üniversitesi’nde tamamladığım Doktora çalışması sonrasında Optimizasyon Teknolojileri Başdanışmanı olarak görev yaptığım Mitsubishi Corporation’da başladı. Japonya’nın Mizushima Endüstriyel Kompleksinin tedarik zinciri dijital ikizini ve optimizasyon modelini oluşturdum. Bu çalışmalar tedarik zinciri optimizasyonu alanında öncü niteliğindeydi ve bu çalışmalar tüm dünyada alanda alınan ilk patentler arasında yerini aldı (Japan Patent 2001-255925 ve 2001-256421). Uçtan-uca tedarik zinciri optimizasyonuna yönelik akademik ve uygulama çalışmalarımız Koç Üniversitesi bünyesinde devam etti. Uygulamalarımız çoğunlukla Koç Holding’in reel sektörde yer alan önemli firmalarında gerçekleşti. Arçelik Ankara fabrikasında yapmış olduğumuz çalışma ile 2019 yılında En Başarılı Koç’lular Ödülü aldık. Gerçekleştirmiş olduğumuz akademik çalışmaların bir çok defa gerçek hayatta önemli sonuçlar elde etmesiyle birlikte SmartOpt’un kuruluşunu 2020 yılı Ekim ayında tamamladık. Akademik derinliğimizi ve araştırma kültürümüzü devam ettirirken uçtan-uca tedarik zinciri optimizasyonu alanında yenilikçi çözümler geliştiriyoruz ve yöneticileri tedarik zincirinin karmaşık yapısı içerisinde etkin yönetim göstermesine odaklanıyoruz.”

Önemli bilgilendirmeler içeren bu etkinlik için başta SmartOpt yetkililerine ve Sanayi 4.0 Komitesi olmak üzere, etkinliğe yoğun ilgi gösteren tüm üyelerimize teşekkür ederiz ve başka etkinliklerimizde görüşebilmeyi dileriz.

share